Ха
+52 660
Евакуйованих осіб
+15 586
Розселених осіб
+42 421т
Продуктової допомоги
+5 010т
Гігієнічної допомоги
Cтруктурний підрозділ, що займається координацією заходів із виявлення, обстеження, маркування та очищення територій від вибухонебезпечних предметів (ВНП).
ГШР забезпечує координацію та підтримку місцевих служб реагування, реєстрацію, перенаправлення та допомогу постраждалим, організовує консервацію пошкоджених будівель.
Інструмент оцінки спроможності сталого розвитку населених пунктів
Дізнатися найбільш актуальні потреби від представників місцевого самоврядування
Постійний рух внутрішньо переміщених осіб територією країни вимагає ефективної системи координації цього складного процесу. Вона дозволить оперативно забезпечувати людей гідним житлом, надавати гуманітарну допомогу та сприяти соціальній інтеграції ВПО.
БО «Координаційний гуманітарний центр» працює над створенням єдиної бази даних місць тимчасово перебування, управлінням евакуаційними процесами на місцевому та національному рівнях.
Знайомство з цим проєктом відбулося вже у 12 регіонах України. Його було презентовано керівництву обласних військових адміністрацій та відповідних департаментів.
Проміжні результати реалізації проєкту:
• У 15 регіонах країни вже є домовленості про поселення ВПО;
• 98 осіб вже розселено у різних областях;
• 47 осіб заселилися самостійно в МТП завдяки зверненню на гарячу лінію;
• 17 менеджерів для роботи з внутрішньо переміщеними особами вже працюють у МТП по всій країні;
• проведена низка зустрічей з потенційними донорами та кластерами щодо облаштування та покращення умов в місцях тимчасового перебування;
• триває робота зі створення власного CRM-продукту для систематизації роботи в регіонах та надання аналітики/звітності обласним адміністраціям та Офісу Президента;
• досягнуто домовленості з Міністерством соціальної політики про збір інформації по спеціальних закладах для розміщення алко/наркозалежних людей та додаткової підтримки проєкту в регіонах;
• залучення до реалізації проєкту представників Рад ВПО в областях. Для посилення роботи наших представників в регіоні було проведено 4 онлайн-зустрічі.
Наша місія – забезпечити швидке, гідне та безпечне поселення ВПО по всій Україні
31.01.2025
Гаряча лінія з евакуації працює цілодобово та приймає заявки на евакуацію з прифронтових територій в Харківській, Запорізькій та Донецькій областях.
За період з 1 січня по 31 грудня 2024 року операторами гарячої лінії було прийнято 29377 дзвінків та 3546 заявок на евакуацію. Під час масової евакуації з півночі Харківської області, в період з 10 травня по 30 червня 2024 року, було прийнято 6237 дзвінків та 890 заявок. Під час масової евакуації з Куп'янської громади, з 15 жовтня по 30 листопада 2024, було прийнято 6174 дзвінка та 2054 заявок.
Оператори гарячої лінії приймають заявки:
- на евакуацію від населення;
- на соціальне перевезення маломобільних людей з лікарні до місця проживання;
- на поселення від ВПО по всім регіонам України.
Окрім заявок на евакуацію, оператори консультують людей стосовно:
- процесу евакуації та допомоги, що надається на транзитних пунктах;
- внутрішньо переміщених осіб з питань гуманітарної, психологічної, юридичної та адміністративної допомоги шляхом перенаправлення на відповідні установи або організації для вирішення питань.
Інформування населення відбувається за допомогою СМС- розсилки, роздачі листівок, через соціальні мережі та радіо.
20.01.2025
Захід відбувся у Києві за ініціативи Управління ООН з координації гуманітарних питань (OCHA) та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR).
Спільна презентація HNRP-RRP підкреслила важливість гуманітарної допомоги, демонструючи її ефективність та незадоволені потреби. Увагу було акцентовано на реальних результатах, історіях успіху та прогалинах, які потребують підтримки для постраждалих від війни в Україні та українських біженців у 2025 році.
Євген Коляда зосередив увагу присутніх на важливості підтримки гуманітарних організацій будь-якого рівня – від найменших локальних до національних. Зміцнення їх спроможності – пріоритетний напрямок. Бо сильні ОГС – це оперативне гуманітарне реагування та швидке закриття запитів постраждалого від наслідків війни населення.
Окрім цього, голова КГЦ зазначив, що зараз гуманітарні організації особливо потребують підтримки міжнародної спільноти.
«Але ми зі свого боку можемо бути вдячними партнерам не лише словом, але і власними інноваційними рішеннями, експертизою, напрацюваннями. Вважаю, що українські гуманітарні організації можуть посісти гідне місце серед колег у світі. Ми маємо наразі інтенсивно рухати процес локалізації, щоб об’єднані ГО могли максимально посилити країну», - зазначив Євген Коляда.
18.01.2025