Ха
Дашборд SSA (Інструмент оцінки спроможності сталого розвитку населених пунктів) - це платформа, на якій зображуються дані про проблеми та потреби на рівні населених пунктів громад. Відкрита інформація та системний аналіз сприяють залученню ресурсів для реалізації проєктів, спрямованих на відновлення та розвиток сільських, селищних та міських рад.
Унікальний опитувальник складається з восьми блоків: описової частини населеного пункту, демографічного та безпекового показника, логістичної складової, міської та соціальної інфраструктури, відновлення, цивільного захисту.
Верифікація даних моніторингу відбувається через комунікацію та співпрацю з місцевою владою та адміністрацією територіальних громад.
SSA – зручний аналітичний інструмент, що дозволяє:
-швидко опрацьовувати великі масиви інформації;
-виявляти критичні проблеми;
-приймати обґрунтовані рішення для розвитку.
Використання дашборду SSA значно пришвидшує процес відновлення та розвитку у громадах.
Дашборд доступний до перегляду після реєстрації на сайті.
Координаційний гуманітарний центр у співпраці з Харківською обласною військовою адміністрацією, представниками Національної поліції та органами місцевого самоврядування продовжує здійснювати координацію евакуаційних заходів.
З початку 2025 року і до 1 квітня на транзитному центрі в місті Харків зареєструвалося 2512 осіб. Сюди кожного дня прибувають люди з Куп’янського району та Борівської громади Ізюмського району.
У зв’язку з погіршенням безпекової ситуації у Донецькій області та ускладненням логістичних шляхів, багато евакуйованих з Донеччини зараз також прямують саме до Харкова.
Завдяки скоординованим спільним діям державних та неурядових організацій всім евакуйованим надається:
- медична та гуманітарна допомога, включно з непродовольчими товарами;
- психологічна підтримка;
- юридичні консультації;
- грошова допомога.
На транзитному центрі працює 16 організацій, кожна з яких відповідає за окремий напрямок. Щиро дякуємо всім, хто продовжує працювати задля спільної мети. Допомога евакуйованим – це про людяність у дії.
Консорціум благодійних організацій STEEL об’єднує волонтерів з багаторічним досвідом проведення евакуаційних місій. Наша мета — підвищити ефективність роботи в благодійному секторі. Всі учасники консорціуму пройшли тренінги у спеціалізованому навчальному центрі, де здобули важливі знання з тактичної медицини, мінної безпеки та контраварійного водіння броньованого автотранспорту.
Евакуаційні місії виконуватися на броньованих автомобілях REFORM PLB6 на базі пікапа Peugeot Landtrek (клас захисту В6). Ця практика поширюється на прифронтові території Харківської, Сумської та Донецької областей, де існує потреба.
Благодійний сектор еволюціонує, і створення консорціуму STEEL є важливим етапом цього процесу. Об’єднання неурядових організацій та зростання їх професійного рівня стають невід’ємною частиною циклу локалізації гуманітарного реагування.
Волонтерство відіграє важливу роль у реалізації гуманітарних ініціатив. Проте під час виконання своїх обов’язків волонтери часто опиняються в ситуаціях, що можуть становити загрозу їхньому здоров’ю та життю.
Протягом минулого року, за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва Посольства Швейцарії в Україні, нам вдалося застрахувати 2 550 волонтерів з понад 110 благодійних і громадських організацій Харківської, Запорізької та Дніпропетровської областей. За цей період було зафіксовано більше ніж 38 страховий випадків, загальна сума виплат становить понад 990 300,00 грн. Ці дані підкреслюють важливість страхування для забезпечення безпеки волонтерів під час їхньої діяльності.
Цього року БО «КГЦ» за підтримки партнерів — Посольства Швейцарії в Україні (SDC) та у межах діяльності Консорціуму TERA за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України (UHF) продовжує реалізовувати проєкт зі страхування волонтерів.
Відтепер мапа доступна і для Донецької області, тож ще більше людей можуть користуватися структурованою та актуальною інформацією щодо покриття базових потреб.
Тепер функціонал дозволяє легко перемикатися між основними полями «Медичні заклади» та «Покриття потреб». Обравши потрібне поле, можна побачити ситуацію на рівні населених пунктів у громадах Харківської, Донецької та Запорізької областей.
Пошук населених пунктів відбувається за категоріями: «область-громада-населений пункт», з обов’язковим відображенням окупованих територій. Ці дані оновлюються щодня, на основі інформації інтерактивної мапи бойових дій в Україні DeepStatе.
Також оновлена мапа базових потреб дозволяє побачити ступінь покриття за однією з обраних опцій, або за всіма опціями разом.
Це:
• Продукти;
• Гігієна;
• Медицина;
• Додаткові потреби.
Окрім цього ви маєте можливість відфільтрувати населені пункти, з огляду на їх відстань відносно лінії фронту: до 30 кілометрів, від 30 до 70 кілометрів та території, які не були окупованими.
Мапа дозволяє налаштувати інтервал покриття, який цікавить саме вас. Якщо відповідно до обраних вами критеріїв не відображено жодного пункту, то населені пункти з заданими параметрами відсутні.
Важливо, що завдяки новим можливостям можна побачити всі медичні заклади, у кожному населеному пункті – від сільської місцевості, до обласних центрів.
Окрім цього, на мапу нанесені всі робочі простори, офіси БО «Координаційний гуманітарний центр», Центри громадянського суспільства та транзитні евакуаційні центри Харківської та Запорізької областей. Тут ви знайдете необхідні для взаємодії контакти відповідальних осіб.
Мапа вже доступна для використання верифікованими відвідувачами офіційного сайту БО «КГЦ».